top of page
Grafik Tasarım

Grafik Tasarım, görsel öğeler ile yazıyı kullanarak izleyici etkilemek ve belli bir mesajı belli bir kitleye iletmek amacı ile oluşturulmuş her türlü tasarımı kapsayan bir tasarım dalıdır. Grafik tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Grafik tasarımda görsel unsurlar kenar çizgileri ile aynı yönde yerleştirildiklerinde düzenli ve durağan, karşıt yönde yerleştirildiklerinde dinamik ve enerjik bir yapı oluştururlar. Grafik tasarımın amacı gerek iletişim, gerekse estetik kaliteyi en üst düzeye çıkarmaktır.
 

Yaratıcılığın ve hayal gücünün, teknoloji ile kesiştiği noktada, ortaya çıkan tüm görsellerin içerisinde grafik bulunur. Grafik tasarımı iletilmek istenen bir mesajın eldeki objeler kullanılarak belirli bir düzen içinde birleştirilip iletilmek istenen kişiye ulaştırmaya hazır hale getirilmesidir.
 

Grafik Tasarım kısa tanımıyla, resim veya fotoğrafların stilize edilmiş halidir. Desen ve renk uyumu bilgisi gerektirmektedir.

Logo, kartvizit, poster, basın ilanı, dergi, kitap, broşür vb… Sadece grafik tasarım kategorisine birer örnektir, grafik tasarımcının amacı bu materyalleri gerek iletişim, gerekse estetik kalitesi en üst düzeyde olacak şekilde tasarlamaktır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun çalışma listesini oluşturabilir, detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page